Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği

ANSYS CFD

ANSYS CFD, şu anda yeni bir CFD çözücüsü değildir. ANSYS CFD bir lisanslama mantığını ifade eder. ANSYS CFD lisansina sahip olan kullanıcılar ANSYS CFX ya da ANSYS FLUENT çözücülerinden bir tanesini seçip analizini bu çözücüde koşturabilirler.
Detaylar
 

ANSYS FLUENT

Fluent sonlu hacimler yöntemini kullanan bir Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD) yazılımıdır.
Detaylar

ANSYS CFX

ANSYS CFX bileşenleri, ANSYS Workbench mühendislik simulasyon platformundan hem bağımsız hem de bütünleşik olarak çalışır. Çözüm işlemi sırasında her adımı birleştiren müteakip ayarlar, en uygun tasarımı belirlemeye yönelik, tasarım iterasyonlarının daha çabuk ve kolay oluşturulmasını sağlar.
Detaylar
 

POLYFLOW

POLYFLOW, viskoelastik akışları da içeren karmaşık, Newtonyan olmayan reolojiler için hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) çözücüsüdür.
Detaylar
 

ICEPAK

Icepak elektronik sektörü için geliştirilmiş tam etkileşimli, nesne tabanlı ısıl analiz yazılımıdır. Icepak tasarım ortamı, mühendislerin yüksek performanslı elektronik sistemlerin tasarım maliyetlerini düşürmesine ve proje sürelerini kısaltmasına olanak sağlar.
Detaylar
 

AIRPAK

Airpak, iç hava kalitesi, ısıl konfor ve kirlilik kontrolü çözümleri getirmesi beklenen havalandırma sistemleri için karmaşık iç hava akışlarının tasarım ve analizinde kolaylık sağlayan hızlı ve kullanımı basit tasarım aracıdır.
Detaylar
 

MIXSIM

Mixsim, karıştırma tankalrındaki akışları simule etmek için geliştirilmiş tam etkileşimli analiz yazılımıdır. Kendisini ispatlamış Fluent çözücüsünü kullanır. Karıştırma tankı geometrileri hazır nesnelerle oluşturulabileceği gibi dışarıdan da ACIS formatında alınabilir.
Detaylar
 

FLUENT for CATIA

FLUENT for CATIA V5 brings fluid flow and heat transfer analysis into the CATIA V5 product lifecycle management (PLM) environment. It fully integrates Fluent's rapid flow modeling technology into the CATIA PLM process.
Detaylar
 

FLOWIZARD

FloWizard® is a highly automated flow modeling tool that allows design and process engineers to rapidly and accurately validate their designs much earlier in the product development cycle.
Detaylar