ANSYS SCADE Display

Kullanıcı arayüzleri için gömülü görüntüler tasarlayın

 

SCADE Display, gömülü Kullanıcı Arayüzleri (HMI) için çok yönlü bir grafik tasarım ve geliştirme ortamı sunan ANSYS Gömülü Yazılım ürün ailesinin bir parçasıdır.

SCADE Display, OpenGL® SC1 ve SC2 (Safety-Critical) ve ES1 & ES2 (Embedded System) standartları için yerel destek ile prototiplendirme, ekran tasarımı, simülasyon, doğrulama ve doğrulama ve sertifikalı yeni nesil grafik yazılım geliştirme araçlarını temsil eder Sertifikalı bir ortamda çeşitli güvenlik standartlarını destekleyen kod üretimi.

SCADE Display hem gömülü HMI'lar hem de davranışsal mantığı için kapsamlı bir geliştirme ortamı sağlamak için SCADE Suite ile sıkı bir şekilde bütünleştirilmiştir.

 

SCADE Display Uygulamaları

SCADE Display, havacılık, demiryolu taşımacılığı, otomotiv, nükleer ve endüstriyel alanlarda lider firmalar tarafından HMI ekran yazılımı prototipi geliştirme aracı olarak kullanılmaktadır. Kritik gömülü ekran sistemlerinin (çok işlevli ekranlar, ekran görüntüleri, otomotiv kümeleri, dijital enstrümantasyon ve kontrol panelleri, vb.) tasarımını desteklemek için ideal olup aynı zamanda şematik (elektrik, hidrolik veya plant mimik diyagramları) oluşturmak için uygundur; Ayrıca pilotlar, pilotlar, mürettebatlar veya test ve bakım ekipleri için 2-D / 3-D simülatör görüntüleri ve eğiticileri için kullanılmaktadır.

 

Kritik Gömülü HMI'lar için Geliştirildi

SCADE Display, otomatik nitelikli kod oluşturma teknolojisi ile WYSIWYG tasarım girdisi sağlayarak kritik proje maliyetlerini büyük ölçüde düşürür. SCADE Display KCG Code Generator ile dönüştürülen kod, DO-178B’de A seviyesi, DO-178C'de bir DO-330 TQL-1 seviyesi olarak kalifiye edilebilir. ISO 26262: 2011'e göre ASIL D ve C'de ve IEC 61508 2010 kapsamında T3 / SIL 3 ve EN 50128: 2011'de T3 / SIL 3/4'te sertifikalandırılmıştır.

SCADE Display KCG Sertifika Setleri, sertifikasyon otoriteleri için ilgili standart yönergeler tarafından istenen aşağıdaki gerekleri sağlar:

 

Tool Qualification Plan (TQP)

Tool Operational Requirements (TOR)

Tool Accomplishment Summary (TAS) ya da Safety Case (SC)

Sertifikasyon Standartları için Compliance Analysis

Software Installation Procedure (SIP)

Tool Configuration Index (TCI)

ve diğer standartlara özgü belgeler