Sistem Seviyesi Modelleme

Sistem Modelleme ve Simülasyon

Ürünün karmaşıklığı arttıkça, komponentlerin birlikte çalıştıklarından emin olmak için tek bir bileşenin bile sistemde bütünleştirilmesi sorun teşkil etmektedir. Sistem modelleme ve simülasyon, ürün geliştirme süreci boyunca fizik, kontrolcü ve çevre arasındaki kritik etkileşimleri anlamak ve optimize etmek için eksiksiz bir sanal prototip oluşturmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte sistem modellemesini sensörler ve büyük verilerle birleştirerek, diğer ekiplerle paylaşımından sonra performans ve bakımını yönetmek için ürününüzün dijital ikizi oluşturabilirsiniz.

 

3 Boyutlu fizik, gömülü yazılımlar ve sistemler simülasyonu

Sistemler için ANSYS çözümleri, sistemin tamamının sanal prototipini ve dijital ikizini oluşturmanızı sağlar. 3 boyutlu fizik simülasyonu, gömülü sistemler ve yazılım tasarımı için en gelişmiş teknolojileri sunmaktayız. Farklı bileşenleri, başlangıç konseptinden ürün operasyonuna kadar tüm ürün ömrü boyunca kullanılabilen, yazılım kontrollü, çok alanlı sistemlerin tam sanal prototiplerine entegre edebilirsiniz.

 

Yazılım, elektronik ve donanım tasarımlarını birlikte değerlendirin

Akıllı cihazlar için tasarım, geliştirme ve bakım süreçleri önem arz etmektedir. Yazılım, elektronik ve donanım tasarımı zorluklarının kombinasyonu ürün mimarisinin karmaşıklığını önemli ölçüde artırır ve mühendislik tasarımının kapsamını genişletir. Akıllı, birbirine bağlı ürünler, her biri binlerce tasarım parametresine ve arayüze sahip, mühendislik yapılarak doğrulanmış ve onaylanmış çok sayıda bileşenden servis edilmesi gereken binlerce benzersiz gereksinime sahiptir.

 

Ürün tasarımını, operasyonlarını ve hizmetleri optimize edin

Sistem simülasyonu, tasarım seçeneklerini belirler ve sistem düzeyinde özellikler, işlevler, davranış ve performans hakkında bilgi verir ve onaylar. Komponent tasarımının ötesine geçer ve bu parçaların etkileşim etkilerini doğru bir şekilde ortaya çıkartır. Ayrıca, sistem simülasyonu, test aşamasında (prototiplerin maliyetli fiziksel testlerini azaltmak için) ve karmaşık ve pahalı varlıkları optimum düzeyde yönetmek ve sürdürmek için ürün işlemesine kadar uzanır.

 

3 Boyutlu fizik ve gömülü yazılım tasarımı ile entegre

ANSYS Simplorer, 3 boyutlu çoklu fizik simülasyonu ve gömülü yazılım tasarımı için ANSYS çözümleriyle sıkı bir şekilde bütünleşmiştir. Böylece bileşen seviyesinde simülasyon sonuçlarınız, sistem düzeyinde gereksinimleri doğrulamak ve optimize etmek için eksiksiz bir sistem sanal prototipi haline getirilmiş olur.