MAXSURF

İlk Gövde Tasarımı Yazılımı

MAXSURF'de tümleşik deniz mimarisi araçlarının setiyle gemi tasarımlarını görselleştirin ve optimize edin. Uygun gövde şekilleri oluşturun, kararlılık gereksinimlerine uyun, güç gereksinimlerini en aza indirin ve değişen deniz eyaletlerinde mürettebat ve yolcu konforunu sağlayın. MAXSURF kiriş ve plaka yapılarının başlangıç modellenmesi ve gerilme analizleri ile yapısal ağırlığı en aza indirirken, boyutsal uyum sağlamayı sağlar.

 

MAXSURF, her boyutta tekne için tasarım mükemmelliğini yeniden tanımlamanıza yardımcı olur. Projenizin ihtiyaçlarına uyan sürümü seçin:

  • MAXSURF: 20 adete kadar NURBS (non-uniform rational basis spline) yüzeyler kullanarak küçük zanaat için en uygun tasarımları geliştirin
  • MAXSURF Advanced: Gövdeyi, ekleri ve üstyapıyı modellemek için dinamik olarak kesilmiş 3D NURBS yüzeyleri kullanarak sınırsız sayıda daha büyük ve daha karmaşık kap tasarımını optimize edin. Donanma mimarlık ekibinizi, çelik, alüminyum veya kompozit malzemelerden yapılmış güç, yelken, ticari veya deniz gemileri tasarlamak için bir dizi işlevle etkinleştirin.
  • MAXSURF Enterprise: Olası hasar kararlılığı, gelişmiş hareket tahminleri ve dinamik yapısal analizle MAXSURF Advanced'i genişleterek en zorlu gereksinimleri karşılayın.

 

Yetenekler

Gemiye uygunluğu değerlendirin

Entegre analiz araçlarını kullanarak uluslararası istikrar kriterlerine uyumun sağlanması ve gemi performans gerekliliklerinin dengelenmesi. Sağlam ve hasar görmüş stabilite, güç ve direnç hesaplaması, tekne hareketi tahmini ve yapısal stres analizi gibi bir dizi analiz yapın.

 

Deniz araçlarını modelleyin

İnteraktif çizim araçlarını kullanarak her tür gemi için karmaşık 3D gövde formları oluşturun. Kullanımı kolay araçlarla modellerinizde ölçülü değişiklikler yaparak tasarım alternatiflerini sistematik bir şekilde keşfedebilirsiniz. İlk kabuğunuzun tasarım sürecinin verimliliğini artırmak için dönüşümler uygulayın.

 

Gemi tasarımını optimize edin

Hızlı bir gövde formu varyasyonu ve analizi, ortak bir 3D parametrik model üzerinde ekip tabanlı eşzamanlı modelleme ile gerçekleştirin. Tutarlı bir grafik ortamda düzgün veri akışı ile tasarım alternatiflerini kolayca görselleştirin ve değerlendirin

 

MAXSURF internet sitesi için: https://www.bentley.com/en/products/product-line/offshore-structural-analysis-software/maxsurf 

 

 

AutoPIPE

 

Boru Dizayn ve Analiz Yazılımı

 

AutoPIPE size boru gerilme analizi konusunda uzmanlaşmış kapsamlı ve gelişmiş bir yazılım aracı sunar. Sezgisel bir modelleme ortamı ve gelişmiş analiz özellikleri ile üretkenliğinizi artırın ve kalite kontrolünü geliştirin. Boru stres mühendisleri, yapısal mühendisler ve CAD tasarımcıları arasında önde gelen tesis tasarım uygulamaları ile birlikte çalışabilirlik sayesinde verimli iş akışları sağlayın.

 

Sınıf 1, 2 ve 3 nükleer boru sistemleri tasarımını, doğrusal olmayan hidrotest analizi, entegre duvarlı termal gradyan, dahili akışkan geçici analiz, termal eğilme veya tabakalaşma ve sismik tepki spektrumu gibi gelişmiş analiz özellikleriyle güç, petrol ve gaz, nükleer, yeraltı, deniz ve denizaltı boru hattı tasarım süreçlerinizi hızlandırın.

 

Bu nükleer onaylı yazılım, 10CFR Part 50, 10CFR 21 ve ASME NQA-1-2008 / 2009a gibi tasarım standartlarına karşı uyum sağlamanıza yardımcı olur.

 

OpenPlant, AutoPLANT, PlantSpace, Intergraph PDS ve SmartPlant, AutoDesk Plant3D ve Aveva PDMS gibi tüm önemli akıllı 3D CAD sistemlerine entegrasyon ile zaman kazanın ve hataları azaltın.

 

AutoPIPE, boru ve yapısal modelleri ve sonuçlarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza, değiştirmenize ve gözden geçirmenize yardımcı olarak zaman kazandırır. Sıcaklık, rüzgâr, dalga, yüzdürme, kar, sismik ve geçici yüklemeler için gelişmiş doğrusal ve doğrusal olmayan analiz yetenekleri sunan bir uygulamada statik ve dinamik analizle daha fazla zaman kazanın.

 

 

Yetenekler

 

Boru gerilimini analiz etme ve görselleştirme

Doğrusal olmayan statik ve yük sıralama analizleriyle mühendislik tasarımlarınızın güvenliğine güvenin. Termal, sismik, rüzgâr ve dinamik yük durumları da dahil olmak üzere farklı yükleme senaryolarını incelemek için analizler yapın. Gerilmeleri, sapmaları, kuvvetleri ve anları anında görüntüleyin.

 

Boru gerilim yer değiştirmelerini ve çakışmalarını kontrol edin

Sıcaklık, sismik veya diğer aşırı yük koşulları gibi yükleme durumlarından dolayı boru gerilimi yer değiştirmelerini belirleyerek tesis modelinin doğruluğunu arttırın. Boru tesisatlarına ve yapılara uygulanan yük koşullarını analiz edin, ardından çakışmaları değerlendirmek ve çözmek için Navigator veya OpenPlant Modeler kullanın.

 

Endüstri kodlarına ve standartlarına uyun

Projelerinizin güç, nükleer, denizaşırı, kimyasal ve petrol ve gaz endüstrilerinde 30'un üzerinde küresel tasarım standardına uyduğundan emin olun. ASME, İngiliz, Avrupa, Alman, Japon, Rus, API, NEMA, ANSI, ASCE, AISC, UBC, ISO ve WRC yönergeleri ve tasarım sınırlarını tasarımınıza dahil edin.

 

Borulama tasarımı ve modellenmesi

3D boru tesisat sistemlerini, parametrik bileşen kataloglarına dayalı uluslararası boru donanım spesifikasyonlarına göre tasarlayın, modelleyin ve analiz edin. Tasarım kalitesini ve verimliliği artırmak için 3D boru modelini boru gerilme analizi araçlarıyla bütünleştirin. Boru düzenleme modellerinin genel mühendislik bütünlüğünü ve kalitesini geliştirin.

 

Boru gerilmesi analizi için referans yapısal model

STAAD.Pro'da yapısal bir model oluşturarak tasarım verilerini yeniden kullanın ve daha gerçekçi, tam entegre, çift yönlü boru tesisatı ve yapısal analiz için AutoPIPE'ye aktarın. Bentley STAAD modeline boru destek yükleri ile tamamlanan son boru donanımı modelini de içe aktarabilirsiniz.

 

Autopipe internet sitesi için: https://www.bentley.com/en/products/product-line/pipe-stress-and-vessel-analysis-software/autopipe