ANOVA'nın Dişli, dişli kutusu ve aktarma organları tasarımı için iş ortağı ROMAX firmasıdır. https://www.romaxtech.com/

ROMAX, dişli, dişli kutusu, rulman ve aktarma organları tasarımı için geliştirilmiş, İngiltere menşeili bir mühendislik firmasıdır. Otomotiv sektörünün en büyük 15 firmasından 14'ü, rulman üreticilerinin ise en büyük 6 firması ROMAX ürünlerini kullanmaktadır. ROMAX ürünlerinin dişlilerin çalıştığı hemen her sektörde uygulama alanı vardır.

 

ROMAX ürün ailesi ile CAD ortamından alınan tasarım öncelikle konsept tasarıma dönüştürülür. Birçok tasarım alnternatifi için ilk hesaplamalar yapılır. Boyutlandırma, ağırlık, maliyet ve verimlilik için ön tasarım gerçekleştirilir. Daha sonra RomaxDESIGNER ile statik deformasyın, verimlilik, dayanıklılk, transmisyon hataları, dinamik davranışı, titreşim, NVH ve optimizasyon yapılur. Zaman bağlı dinamik analizler içinse DynamicFUSION programı kullanılır.

 

 

RomaxDESIGNER ile tasarım iş akışı aşağıda gösterilmiştir.Mikro geometri tasarımları, kök gerilimler, karterin deformasyonu sonucu oluşabilecek transmisyon hataları, dişli hırıltısı, sistem dinamiği gibi konularda RomaxDESIGNER benzersiz yetenekler sunar.