ASKERİ ÜRÜN TASARIM/ÜRETİM PROJELERİ

Esnek Mermi Yolu

Çeşitli mühimmat kalibreleri için geliştirdiğimiz Esnek Mermi Yolu (EMY), ürün ailesi olarak savunma sanayimizde ihracat lisansı (Export License) ile alınan bir ürünün yerlileştirilmesi anlamında önemli bir kazanımdır. 12.7 mm mühimmat için EMY’nin geliştirilmesinde gerek finansal olarak, gerekse test ve doğrulamada her türlü desteği veren ASELSAN'a müteşekkiriz. TÜBİTAK TEYDEB  desteği ile 25 mm ve 30 mm mühimmat EMY’lerin geliştirilmesi tamamlanmış ve satışa sunulmuştur. Ayrıca 7.62 mm ve 40 mm mühimmat EMY’lerin geliştirilmesinde kompozit yapı üzerinde durulmuş ve şirket içi kaynaklar ile geliştirilmesi tamamlanmıştır. Esnek Mermi Yolu ailesi aşağıdaki listede belirtilen ürünlerden oluşmaktadır.

 

ANOVA ESNEK MERMİ YOLU AİLESİ

Mühimmat Kalibresi

Gövde Yapısı

7,62x51 mm

Kompozit Gövde Paslanmaz Yol

7,62x54 mm

Alüminyum Gövde Paslanmaz Yol

12,7x99 mm

Alüminyum Gövde Paslanmaz Yol

12,7x108 mm

Alüminyum Gövde Paslanmaz Yol

14,5x114 mm

Alüminyum Gövde Paslanmaz Yol

25 mm

Alüminyum Gövde Paslanmaz Yol

30 * 173 mm

Aluminyum Gövde Paslanmaz Yol

40 mm 

Kompozit Gövde Paslanmaz Yol

 

 

    

 

Elektronik Kutu Tasarımı Projeleri

Elektronik kutuların askeri standartlarda tasarımında uzman bir firma olan Anova, bünyesindeki mekanik tasarım mühendisleri ile elektronik kutuların bütün mekanik tasarımını gerçekleştirmekte, çevre koşulları testlerinde başarılı olmasını sağlayacak ısıl tasarımları yapmakta, şok-titreşim testlerinde geçecek mukavemet hesaplarından da başarılı olduğunu sayısal ortamda gördüğü kutuların onaylı altyüklenicilerde üretimlerini yaptırıp ürün olarak teslim etmektedir.
 

     

Silah ve Test Sistemleri Tasarımı

Anova’nın Silah sistemleri ve test sistemlerinde uyguladığı genel mekanik tasarım proseslerini göre öncelikli olarak istenilen teklifler doğrultusunda hızlı reaksiyon verme açısından teklifle beraber bir konsept tasarım oluşturularak gerekli öngörülerle projenin ilk aşaması başlar. Projenin kapsamına gore yapılan kritik araştırmalar müşteri ile paylaşılarak proje profesyonel bir yaklaşımla değerlendirilir. Başlanılan bütün projeler tasarım, imalat, dökümantasayon, test ve proje sonrası destekler olmak üzere kalite sistemleri ile desteklenerek yönetilmektedir. Bütün projelerde veri güveliği proje kapsamındaki şartlar doğrultusunda sağlanır.


Silah sistemleri tasarımı Anova firmasının gelişmekte olan ve hergun yeni projelerle desteklenen yeteneklerinden biridir. Savunma sanayinde kazandığı tecrube ile Anova bir çok silah sistemleri projesinde aktif olarak yer almaktadır. Yapılan butun projeler Ansys ve Fluent gibi analiz programları ile desteklenenerek, projeler profesyonel bir yaklasımla değerlendirilmektedir. Projelerde bütün aşamalar Anova içerisinde gerçekleştirilir ve gerekli durumlarda proseslere uygun olan firmalarla desteklenerek ürünler teslim edilir.